0539 910 38 34
iletisim@tabelavizyon.com
Ana Sayfa  >  Blog  >  Reklam Nedir ?

Reklam Nedir ?

Reklam Nedir ?

Reklam Nedir ?

Reklam, “insanları gönüllü olarak belli bir davranışta bulunmaya ikna etmek, belirli bir düşünceye yöneltmek, dikkatlerini bir ürüne hizmete, fikir ve kuruluşa çekmeye çalışmak, onunla ilgili bilgi vermek, ona ilişkin görüş ve tutumlarını değiştirmelerini veya belirli bir görüşü ya da tutumu benimsemelerini sağlamak amacıyla oluşturulan; iletişim araçlarından yer ya da süre satın almak yoluyla sergilenen ya da başka biçimlerde çoğaltılıp dağıtılan ve bir ücret karşılığı oluşturulduğu belli olan (diğer bir deyimle parasal destek sağlayan kişi ya da kuruluşların kimliği açık olan) duyuru”dur.

Tarihçiler reklamcılığın M.Ö 3000’li yıllara Mısır’da bir papirüs üstüne yazılan ve sahibinin, kaçan kölesine geri dönmesini bildiren duyurusunu ilk yazılı reklam saymalarını kabul ederler. Eski yunanda tellaların esir, sığır gibi satışlarında sokaklarda dolaşarak, mallarını duyuru şiirleriyle övmeleri ise ilk sözlü reklama örnek gösterilebilir.

Ancak modern reklamcılığın ve bugün geçerli olan pazarlama ilkelerinin 1920’li yıllarda var olmaya başladığını söyleyebiliriz. Endüstri üretimi arttıkça serbest piyasa rekabeti sıkılaştı ve firmalar kendileriyle aynı işi yapan rakiplerinin önüne geçip kitleye hitap edebilmek için reklamcılık çalışmalarına başladılar.

Günümüz Dünyasında Ticaretin hayatımızda önemli bir rol aldığı aşikar olup, iyi verim elde etmek için ise reklamcılığın şart olduğu kabul görülmüştür. Büyük rekabet içinde ticaret yapanlar; işlerini hem sağlama almak hem de büyütmek için mutlak suretle reklam faaliyetlerinde bulunmak zorundalar. Reklamcılık piyasasında doğru reklam firması tercihi çok önemlidir. Tabelavizyon olarak reklamcılık faaliyetlerini Ümraniye merkezde sürdürmekteyiz. Reklamcılıkta titiz davranmaya çalışan firma olarak sizlerle çalışmaktan onur duyarız. Her firma için çalışmalarımızı günümüz trendlerine uygun şekilde yapmaktayız ve her firmaya özel geri dönüşümlü özgün tasarımlarla reklamcılıkta farklı bir konumda olduğumuzu bizimle çalışanların dile getirmesi bize ayrı mutluluk vermektedir.

Yürüttüğümüz başlıca reklamcılık faaliyetlerimiz; Tabela, Led Tabela Kayan Yazı, her türlü Matbaa ürünleri (Kartvizit, Broşür, El İlanı, İnsert v.s.), Web Tasarım, Grafik Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi, Promosyon Ürünler, Kaşe, Branda, Magnet, Afiş. Bizimle tanışıp uygun fiyatlara kaliteli reklama adım atmak isterseniz bizimle irtibata geçmekte geç kalmayınız. İletişim bölümünden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

← önceki yazı

sonraki yazı →

Yorumlar

Yorum Yap:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar


ÜMRANİYE DİJİTAL BASKI

ÜMRANİYE DİJİTAL BASKI

Ümraniye Dijital Baskı hizmetlerini en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoru ...
Daha Fazla Oku
Ümraniye Tabelacı

Ümraniye Tabelacı

Ümraniye Tabelacı firması olarak İstanbul Ümraniye'de birçok tabela çeş ...
Daha Fazla Oku
Güzel ve Etkili Bir Kurumsal Katvizit

Güzel ve Etkili Bir Kurumsal Katvizit

Ümraniye'de tabela, led tabela, dijital baskı ve web tasarım hizmetleri suna ...
Daha Fazla Oku
Web Sitesi Kurma

Web Sitesi Kurma

Günümüz dünyasında her işletmeye şart olan internet sitesi kurma için d ...
Daha Fazla Oku